Tencel materiał XXI wieku wysoka jakość, nowe odczucia komfortu i bezpieczeństwa

Kupując nowe ubrania, z całą pewnością nie należy kierować się wyłącznie wyglądem i ceną, ale także składem zamieszczonym na metce. Dotyczy to szczególnie bielizny, która ma bezpośredni kontakt ze skórą. Coraz większą popularnością cieszą się ubrania, do produkcji których sięgnięto po tencel, czyli naturalne włókno z celulozy drzewnej. Dlaczego materiał ten jest godny polecenia?

Wysoka jakość, komfort i bezpieczeństwo, czyli dlaczego warto sięgać po ubrania zawierające w składzie tencel?

 

Najlepszym wyborem dla osób dbających o swoje zdrowie i komfort jest wybieranie ubrań wykonanych z naturalnych materiałów. Przykładem jest tencel, do produkcji którego nie stosuje się żadnych żrących i chemicznych rozpuszczalników. Materiał ten uzyskuje się przy pomocy bezpiecznego rozpuszczalnika, który ulega biodegradacji i może zostać ponownie wykorzystany. Idealnie nadaje się on na tkaniny mające bezpośredni kontakt ze skórą – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Materiał ten jest miękki i przyjemny w dotyku, a co najważniejsze nietoksyczny. Tkaniny wykonane z tego naturalnego włókna zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza, pochłaniają i odparowują nadmiar wilgoci. Tencel świetnie sprawdza się więc w przypadku bielizny pościelowej.

Tencel może być z powodzeniem wykorzystywany do produkcji pościeli, poduszek, kołder, materacy czy nawet meblowych tapicerek. Jest bardzo wytrzymałym materiałem, który nie powoduje żadnych podrażnień ani też alergii. Ponadto tkaniny z dodatkiem tych naturalnych włókien mniej się gniotą i znacznie łatwiej jest je wyprasować. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z wrażliwą skórą. Tencel wyróżnia się wyjątkowo gładką powierzchnią, przez co sprawia wrażenie aksamitnej miękkości. Co więcej, materiał ten jest higieniczny, gdyż zapobiega rozwojowi patogennych bakterii ze względu na brak syntetycznych dodatków.

Dodatki naturalnych włókien Tencel można znaleźć między innymi w nowych produktach marki Felina. Top właśnie dzięki materiałowi Tencel Biustonosz Felina 805867 posiada niecodzienne właściwości użytkowe i eksploatacyjne. Dzięki temu bielizna jest wygodna i zapewnia optymalny komfort. Materiał ten jest jednocześnie delikatny, mocny, ciepły i bardzo chłonny.