O przeszłości i teraźniejszości firmy Felina słów kilka

Historia marki sięga 1885 roku. Utworzona przez Eugena J. Herbsta fabryka gorsetów staje się w owym czasie jedną z prekursorek tego typu działalności w Niemczech. Z czasem produkcja marki sukcesywnie rośnie, co pozwala przedsiębiorstwu ugruntować pozycję na rynku bieliźniarskim. Nazwa marki powstaje w 1922 roku i pochodzi od trykotowego modelu stanika, którego sprzedaż, w związku z niezwykłą popularnością wśród kobiet, zakończyła się niebywałym sukcesem. Eksport do wielu krajów umożliwił zaś wzrost zysków firmy.

     

W późniejszym czasie firma została przejęta przez austriackie przedsiębiorstwo, zaś fabryki produkcyjne przeniesione na terytorium Polski i Węgier. W ostatnich dekadach, dzięki globalizacji i liberalizacji przepływów finansowych, marka stała się rozpoznawalna także w Rosji, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy też krajach Ameryki Północnej. Ważnym elementem funkcjonowania firmy jest dbałość o wysokie standardy produkcji i staranne wykonanie.

Szeroki wachlarz możliwości biustonosza Felina

Wśród produktów sygnowanych tą marką znaleźć można różnorodne modele – bardotkę z gładkimi miseczkami i regulowanymi ramiączkami, biustonosz typu soft na fiszbinach lub bez fiszbiny czy też staniki mocno zabudowane, które ze względu na wygodę doskonale sprawdzą się podczas codziennego noszenia. Na wyróżnienie zasługują również modele usztywniane, które dzięki swej konstrukcji formują biust. Nowatorskie podejście do bielizny damskiej firmy znajduje odzwierciedlenie w biustonoszach typu molding – czyli usztywnionej profilowanej miseczce.

Wysoka wartość użytkowa produktów marki Felina możliwa jest dzięki odpowiedniej konstrukcji biustonoszy. W niektórych modelach wykorzystywane są technologie 3D, dzięki czemu użyty materiał charakteryzuje się niebywałą lekkością oraz elastycznością. Dzięki materiałom najwyższej jakości i lekko usztywnianej konstrukcji, wykorzystującej fiszbiny, osiągamy efekt modelowania biustu. Specjalne kroje miseczek zaś stabilizują biust, jednocześnie sprawiając, że stanik idealnie przylega do ciała.
Poszczególne modele marki różnią się od siebie nie tylko konstrukcją, ale również kolorem, designem i wykończeniem. Z tego względu każda kobieta odnajdzie produkty odpowiadające jej gustom, preferencjom, dopasowane do stopnia codziennej aktywności.
Dwie dedykowane kobietom kolekcje Body Forming i Conturelle różnią się od siebie pod wieloma względami. Ich wspólne cechy pozostają jednak niezmienne – komfort użytkowania, nowoczesny design i dbałość o detale.