Kupując biustonosz często spotykamy się z różnymi określeniami i parametrami które mają stanowić o jego wyjątkowości i użyteczności.

Co to jest ten memory caps ?

W tym artykule postanowiłam sprawdzić o co chodzi tak naprawdę w określeniu memory caps. Spotykam to określenie ostatnio coraz częściej, ale informacje na ten temat są bardzo pobieżne. Postanowiłam sprawdzić  biustonosz Felina Conturelle 806875 memory cups  – wybrałem bardzo ładny kolor flamingo z kolekcji wiosennej 2017. 

Pierwszy efekt jest bardzo pozytywny biustonosz jest wykonany bardzo starannie pełna profeska, trwałe i mocne zapięcie, mocne haftki, materiał z którego jest wykonany biustonosz jest w dotyku niezwykle szlachetny i trwały.

No nic, nie pozostaje nic innego jak mierzenie, zakładam biustonosz i….  no powiem szczerze rewelacja ale takich rewelacji mierzyłam w swoim życiu już sporo. Ale pierwsze wrażenie jest dobre, muszę przyznać biustonosz jest wygodny łatwo się zapina, pamiętajcie po zapięciu tamy nośnej biustonosz powinien się Wam trzymać na piersiach sam bez ramiączek, teraz dopiero zakładam i regulację ramiączka, przypominam taśma nośna czyli obwód musi być na całym obwodzie na tym samym poziomie, jeśli ramiączka pociągają Wam listwę do góry to znaczy że obwód jest za duży.

Biustonosz mam na sobie ok 30 minut i mam wrażenie że z biegiem czasu coraz mniej go czuję, podoba mi się zauważam pewną różnicę. Większość biustonoszy ma swój ustalony profil i kształt i to właśnie biustonosz układa piersi, natomiast w przypadku biustonosza Felina model 806875 to biustonosz dopasowuje się do kształtu piersi i to jest podstawowa różnica, biustonosz doskonale otula piersi idealnie przylega do biustu, jest bardzo wygodny i komfortowy.

Memory Caps – Pamięć kształtu miseczki

Tak biustonosz uszyty w technologii memory caps zapamiętuje kształt piersi idealnie dopasowuje się do kształtu biustu dając Ci niezwykłe odczucie mega komfortu w codziennym użytkowaniu. Ważna informacja bieliznę trzeba prać dość regularnie ponieważ  pot ma bardzo zły wpływ na włókna elastanu, tego typu biustonosze trzeba prać tylko ręcznie i używać detergentów do prania delikatnych tkanin i najwyższej jakości.  Tego typu biustonosza nie wykręcamy, pozostawiamy swobodnie do obcieknięcia a później suszymy w przewiewnym miejscu, najlepiej na świeżym powietrzu ale trzeba pamiętać żeby bielizny szczególnie kolorowej nie wystawiać na działanie promieni słonecznych które to mogą powodować blaknięcie kolorów.