Każda kobieta jest wyjątkowa, każde ciało jest piękne. Rozstrzygającą rolę przy wyborze bielizny jest jej perfekcyjne dopasowanie, odpowiednia elastyczność tkaniny, użycie wysokogatunkowych materiałów, doskonałe wykonanie. Dla każdej figury i dla każdego rozmiaru można dobrać odpowiedni stanik. Trzeba go tylko znaleźć.  Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe. Większość kobiet nosi zły rozmiar stanika. Tutaj może pomóc wizyta u stylisty, który pomoże w doborze rozmiaru, a indywidualny dobór, właściwy rozmiar, właściwą formę i kształt . W przypadku braku dostępności danego modelu, dobry stylista zapewni jak najszybszą dostawę. Ramiączka, które się nie wrzynają w skórę, uciskające fiszbiny, bóle pleców, głowy lub karku. Właściwie dobrane dessous podkreśli kobiecość każdej kobiety, podkreśli walory ciała oraz, co niebagatelne, kiedy ma się duży biust, również wpłynie dodatnio na zdrowie. Dobrze dobrany stanik odciąża plecy i decyduje o prawidłowej postawie ciała, dotyczy to w szczególności kobiet o dużym biuście, dobrze dobrany biustonosz poprawi sylwetkę, wpłynie pozytywnie na postawę ciała, ogólne samopoczucie oraz podniesie samoocenę.

Mówi się, że z biegiem lat biust zmienia się, jakie są tego przyczyny?

Z biegiem lat tkanki zmieniają swoje napięcie tracąc jędrność. Wahania wagi ze względu na stosowane diety, zmiany żywieniowe, nawyki, brak aktywności lub jej nadmiar, ciąża, noszenie stanika lub nie noszenie, złe dobranie rozmiaru, zbyt ciasne lub luźne miseczki wpływają na wygląd biustu.

Czym różni się stanik przeznaczony dla dużego biustu od stanika dla biustu małego?

Miseczki dla biustu dużego szyte są z tkaniny mało elastycznej podobnie jak i przód stanika, tkanina nie powinna się rozciągać. Im większa elastyczność użytej tkaniny tym gorsze ” trzymanie” biustu. W zależności od modelu dodatkowo używane są fiszbiny, wzmacniane dołem miseczki lub wszywane detale usztywniające. Ramiączka stanika są szersze, stabilniejsze i nie skręcają się podczas użytkowania oraz są dodatkowo usztywniane na ramionach. Dzięki czemu „wrzynanie się” ramiączek zostaje wyeliminowane. Dzięki dopracowaniu części tylnej stanika, jest wyższa i szersza, unika się zbyt dużego obciążenia kręgosłupa.

Jak dopasować stanik do wielkości biustu?

Perfekcyjny biust może nosić każdy rodzaj stanika! Opadający biust potrzebuje podtrzymania a uzyskać to można dzięki stanikom push -up, który stabilizuje dolną część biustu „wypychając go do góry i eksponując. Opadający biust potrzebuje dobrej formy i podtrzymania a to można uzyskać dzięki wstawkom w dolnej części miseczek. Materiał w tym obszarze nie powinien być zbyt elastyczny. Użycie fiszbin jest zależne od wielkości biustu i nie każda kobieta powinna je nosić.

Mały biust można powiększyć, oczywiście jeżeli nam na tym zależy, dzięki miseczkom z gąbki lub też dzięki detalom wszytym w dolnej części stanika, dzięki którym biust jest powiększony optycznie, najczęściej detale te są wykonane z gąbek lub podwójnego materiału.

Fiszbiny wszyte w stanik dbają o efektowne eksponowanie biustu. O komfort zadbają staniki bez fiszbin. Uwaga na kształt tyłu stanika – nie powinien być zbyt wąski!

Dobrze dobrany stanik gwarantuje utrzymanie świetnej sylwetki oraz poprawia nam samopoczucie. W zależności od noszonej odzieży wierzchniej w grę wchodzą różne modele staników.

Zadaj sobie kilka pytań:

Czy chcesz utrzymać naturalny wygląd biustu?, czy może stanik powinien być gładki i dobrze zakrywać biust np pod podkoszulkiem?, czy dekolt powinien być wyjątkowo podkreślony? Wszystkie te życzenia mogą zostać spełnione z właściwie dobranym biustonoszem.

A teraz przy najbliższych zakupach zwracaj większą uwagę na formy, kształt stanika, użyte materiały, w końcu to część garderoby, którą nosisz najbliżej swojego ciała.